Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Cariera

Daca doriti sa va alaturati unei echipe tinere de profesionisti dedicati activitatii lor si in continua crestere, va rugam sa trimiteti CV-ul dvs. pe adresa hr.mt@monsson.eu

Noi iţi oferim:

  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă tânără, dinamică și motivată;
  • Un loc de muncă stabil într-un ambient modern;
  • Dezvoltare personală și profesională continuă în cadrul companiei;
  • Salariu motivant.

Post disponibil: Junior trader – Intraday Desk

Departament – Trading

Oras – Constanta

Tipul activitatii – norma intreaga

Data de inceput – nespecificat

Remuneratie – schema de remunerare atractiva

Cerinte:

  • absolvent studii superioare sau in curs de finalizare(specializare: inginerie, matematica)
  • experienta  entry – level; 0-1  ani in domeniu corespunzator cu cerintele acestui post;
  • abilitaţi de lucru cu baze de date; cunostintele de Excel, nivel avansat, constituie un avantaj;
  • abilitatea de a consolida, analiza, interpreta şi prezenta raportari;
  • cunostinte de statistica si probabilitate;
  • cunostinte de utilizare PC si Microsoft Office, a programelor informationale specifice postului, a platformelor specializate de tranzactionare;
  • eficienta in organizarea activitatii;
  • spirit de observatie;
  • stapanirea tehnicilor de negociere;
  • spirit proactiv, orientat spre client;
  • cunoasterea limbii engleze este obligatorie;
  • cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala, in afara limbii engleze, reprezinta un avantaj;
  • capacitatea de a lucra in ture, inclusiv ture de noapte.

Responsabilitati:

  • Tranzactionarea pe piata de energie electrica intrazilnica – administrata de operatorul pietei OPCOM – conform strategiilor interne;
  • Generarea de rapoarte de tranzactionare pe piata intrazilnica si transmiterea catre colaboratori;
  • Colaborarea activa cu dispecerul energetic si cu proprietarii parcurilor cu care compania are contract;
  • Colaborarea activa cu furnizorii de prognoza meteo cat si cu meteorologul intern;
  • Urmarirea si respectarea normelor legislative in vigoare in activitatea de trading energie;
  • Intocmirea diverselor rapoarte solicitate de coordonatorul direct sau conducerea companiei.